Szukaj

PORADY"Najsmaczniejsze wyrafinowanie traci swój walor, jeśli proporcje są przesadzone..."
                             Anthelme Brilat-Savarin

Rozmiary i oznaczenia krewetek

Dzisiaj kilka słów o "krewetkowym przeliczniku", czyli o rozmiarze i przyporządkowanych mu liczbach. Międzynarodowym standardem w określaniu rozmiaru krewetek jest podawanie ilości krewetek (szt.) na jednostkę wagi (lb - funt, lub kg - kilogram).

Jak oczyścić i przygotować małże?

Zanim ilość przepisów, w których użyłam małże powiększy się, zapraszam Was na kilka porad dotyczących oczyszczania i przygotowywania tych owoców morza. Każdy przepis z małżami będzie tutaj odsyłać, aby ułatwić niektórym z Was prawidłową, wstępną obróbkę.

Po zakupie

Jadalne kwiaty - jak je zbierać?

Kwiaty to niezwykła dekoracja nawet najprostszego dania. Wspaniale komponują się z lekkimi sałatkami, deserami, a nawet daniami mięsnymi. Aby w pełni wykorzystać ich dekoracyjne i zdrowotne walory należy zapoznać się z jadalnymi gatunkami i - w przypadku samodzielnego zbioru - przestrzegać podstawowych jego zasad.

Jadalne kwiaty można spożywać świeże, suszone, kandyzowane oraz w postaci ekstraktów. Świeże kwiaty jadalne można czasem "upolować" na targu, w niektórych sklepach, albo zebrać własnoręcznie.

Jak pozbyć się zapachu ryby podczas smażenia?

Jaki jest zapach ryby? W tym przypadku należy zapomnieć o stereotypie, że ryba śmierdzi. Wszystko zależy od rodzaju ryby oraz od jej świeżości i ten zapach będzie mniej, lub radziej intensywny. Inaczej będą pachnieć ryby morskie, rzeczne, a jeszcze inaczej te żyjące na dnie jeziora.

Jak kupować krewetki?

Potrawy z krewetek, które są świeże i dobrej jakości  to gwarancja nie tylko doskonałych walorów odżywczych, ale również smakowych. Oto kilka wskazówek, czym kierować się przy zakupie świeżych i mrożonych krewetek.

Ciasto drożdżowe - wskazówki i porady

Ciasto drożdżowe wymaga cierpliwości i ciepła. Nie lubi pośpiechu, przeciągów i chłodu. Rezerwując dla niego odpowiednią ilość czasu oraz stosując się do poniższych wskazówek uzyskamy ciasto idealne.