Szukaj

O stronie

Witaj !

W tej zakładce prezentuję zasady korzystania z ArtKulinariów oraz informacje dotyczące moich wpisów i zdjęć.


1. Komentarze zamieszczane na ArtKulinaria.pl

Przeglądając strony ArtKulinaria.pl i korzystając z zawartych w niej informacji możesz zamieszczać opinie i komentarze na temat wybranych treści. Każdy komentarz powinien być opatrzony imieniem lub pseudonimem i własną stroną internetową - jeśli ją posiadasz. Nie wpisuj tam nazwy swojej firmy, bloga - to nie miejsce na reklamę.

Zdaję się jednocześnie na wysoką kulturę komentatorów. Proszę o nie zamieszczanie  komentarzy:

- uznawanych za obraźliwe lub agresywne
- zawierających wulgaryzmy
- naruszające zasady netykiety,
- z linkami reklamowymi

Komentarze są moderowane, dlatego te wykraczające poza przyjęte przez ogół wartości nie będą publikowane.
 

2. Prawa autorskie

- Treści

Treści na ArtKulinaria.pl są własne. I subiektywne.
W przypadku cytowania treści ze stron trzecich zaznaczam to kursywą oraz bezpośrednią informacją przed cytatem, lub informacją pod wpisem, po przekierowaniu za pomocą symbolu *.
Kopiowanie i rozpowszechnianie na wszystkich polach eksploatacji - autorskich treści bloga bez mojej zgody jest zabronione. Wyjątek stanowią przepisy kulinarne, które można drukować i przechowywać wyłącznie dla własnych potrzeb.
Jeżeli prowadzisz kulinarny blog i wykorzystałaś/eś któryś z moich przepisów lub informacji - proszę, zaznacz to w źródle z aktywnym linkiem. Tak nakazuje netykieta i tak czynią wszystkie dobre blogi kulinarne.

- Przepisy kulinarne

Receptury są skomponowane przeze mnie, czasem pochodzą z zeszytu Rafała, a czasem ich źródłem  są książki kulinarne. Jeżeli korzystam z książki, zawsze dodaję źródło, z aktywnym przekierowaniem na zdjęcie okładki lub stronę amazon.com.
Na ArtKulinariach z założenia nie zamieszczam przepisów z innych blogów. Przynajmniej do tej pory to się nie zdarzyło. Jeżeli zamieszczę - z pewnością będzie oznaczony informacją z linkiem. Tak jak nakazuje netykieta.

- Fotografie

Na stronie zamieszczam dwa rodzaje fotografii.

1. Autorskie zdjęcia - zamieszczone na stronie stanowią wyłączną własność ArtKulinaria.pl i chronione są prawem autorskim. Oznaczone są one, w zależności od czasu wykonania - w następujący sposób:

- ArtKulinaria.pl
- Copyright 2010 ArtKulinaria.pl
- Copyright 2011 ArtKulinaria.pl
- Copyright ArtKulinaria.pl
- fot. R.Targosz

Wszystkie fotografie, które ilustrują przepisy kulinarne są wykonane przeze mnie. To samo dotyczy szkoły gotowania, porad w stylu krok po kroku, fotorelacji z wydarzeń i wielu innych.

Moje prawa autorskie jednoznacznie obejmują zakaz używania fotografii w celach komercyjnych oraz do wykorzystywania ich do druku.

2. Jeżeli chcę podzielić się z Wami wartą uwagi, interesującą informacją dotyczącą np. festiwalu fotografii (zobacz takie wpisy), lub projektu fotograficznego (zobacz przykładowe wpisy), wówczas zamieszczam obrazujące tą informację zdjęcia, które z należytą starannością podpisuję nazwiskiem autora oraz podaję aktywny link do jego strony. Ta reguła dotyczy zakładki FoodKultura.

Każdej mojej fotografii przyporządkowany jest aktywny link, który wygenerowany jest po kliknięciu na niej prawym klawiszem myszki. Jeżeli chcesz umieścić moje zdjęcie na swojej niekomercyjnej stronie, skopiuj link - wówczas fotografia w Twojej witrynie będzie umieszczona za moim przyzwoleniem. W przeciwnym razie uznane to będzie za kradzież.


3. Polityka prywatności

Nie przekazuję i nie będę przekazywać żadnych danych lub informacji osobom trzecim, danych które mogłyby pomóc w identyfikacji użytkownika reklamodawcom.

Informacje i dane pozyskane przy analizie logów serwera (adres IP, domena) wykorzystywane są jedynie w celach  prowadzenia statystyk oglądalności ArtKulinaria.pl


4. Moja odpowiedzialność


Wszystkie zamieszczone na ArtKulinaria.pl przepisy są przeze mnie sprawdzone – własnoręcznie wykonane, sfotografowane i zjedzone.

Wszelakie problemy techniczne i inne będę się starała jak najszybciej usuwać.


5. Wyłączenie odpowiedzialności

1. Zastrzegam, że korzystanie z treści i przepisów kulinarnych jest dobrowolne, a sposób przekazu nie ma formy narzucania wytycznych.

2. Udostępniam na stronach ArtKulinaria.pl linki do stron osób trzecich (partnerzy, producenci, źródła tekstowe). Zastrzegam przy tym, że nie mam wpływu na strony osób trzecich. Umieszczenie linków do ich stron nie oznacza, że promuję te strony. Nie ponoszę również  żadnej odpowiedzialności za teksty umieszczane na tych stronach. W trosce jednak o jakość zamieszczanych na ArtKulinaria.pl informacji, wybór zamieszczanych linków odbywa się z najwyższą starannością.

3. Nie ponoszę odpowiedzialności za żadne szkody powstałe w wyniku użytkowania lub niemożności użytkowania ArtKulinaria.pl.


Jestem cały czas do Waszej dyspozycji. W razie jakichkolwiek pytań - zapraszam do kontaktu.

Życzę Wam przyjemnego korzystania z ArtKulinaria.pl
Renata Targosz