Szukaj

V Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD 2012

Lubicie targi i festiwale kulinarne? Każdy miłośnik dobrej kuchni powinien choć raz uczestniczyć w tego typu wydarzeniu zwłaszcza, gdy daje ono możliwość poznania ciekawych produktów, zdobycia o nich wiedzy, a także ich nabycia.

Dlatego miło mi obwieścić, że kilka dni temu ArtKulinaria objęły patronat internetowy nad tegorocznymi,
V Targami Naturalnej Żywności NATURA FOOD.
Część z Was zapewne pamięta moją zeszłoroczną fotorelację z IV Targów oraz fotorelację z Laboratorium Smaku, czyli prowadzonej przez Gieno Mientkiewicza degustacji polskich serów zagrodowych. Ponieważ obecność na Targach przyniosła mi wiele przyjemnych wrażeń wizualno-smakowych, tym chętniej wezmę w nich udział w tym roku.

O Targach

Warto wiedzieć, że NATURA FOOD to najważniejsze targi żywności ekologicznej i naturalnej w Polsce. Kierowane są nie tylko do dystrybutorów żywności ekologicznej, właścicieli ekosklepów i lokali gastronomicznych, przetwórców i producentów ekożywności i produktów naturalnych, ale również do konsumentów żywności wysokiej jakości.

Subiektywnie o Targach

Miłośnicy żywności ekologicznej mają okazję nabyć produkty spożywcze, które wytwarzane są w ekologicznych gospodarstwach naturalnymi lub tradycyjnymi metodami. Ryby, wędliny, pieczywo, przetwory i nabiał, a nawet ciasta i regionalne alkohole - wszystko to dostępne jest przez 3 dni trwania Targów.  A jeżeli coś szczególnie przypadnie Wam do gustu, macie możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z producentem lub sprzedawcą.

Pamiętajcie tylko, że ludzie wytwarzający i sprzedający produkty ekologiczne, nie są zwykłymi zjadaczami chleba. To ludzie z pasją, dlatego łatwo nawiążecie z nimi przyjacielską rozmowę.

Zachęcam Was do przeczytania ubiegłorocznej relacji. Możecie również obejrzeć zdjęcia z Targów na Facebooku.

Natura Food


Kiedy?

V Targi Naturalnej Żywności Natura Food odbędą się w dniach 12-14 października 2012 roku.

Gdzie?

NATURA FOOD  po raz pierwszy odbędą się w nowym obiekcie Międzynarodowych Targów Łódzkich – Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym, na Al. Politechniki 2. 

Ta nowoczesna hala jest  najbardziej ekologiczną halą targową  w Polsce
. Zastosowano w niej systemy ogrzewania oparte na alternatywnych źródłach energii -  słonecznej i geotermalnej, a także wyposażono w sieć inteligentnego sterowania i systemy oszczędzania wody.

Międzynarodowe Targi Łódzkie
materiał MTŁ: www.mtl.lodz.pl


Co nowego?

W tym roku po raz pierwszy NATURA FOOD połączone będą z I Targami Ekologicznego Stylu Życia beECO. Jest to propozycja dla tych z Was, którzy chcą być ekologiczni na co dzień i dbać nie tylko o siebie, ale także o otaczające nas środowisko. 

W ramach beECO planowana jest organizacja szeregu spotkań i interaktywnych warsztatów związanych z różnymi aspektami ekologicznego stylu życia – ekokuchnią, ekologicznym wychowywaniem dzieci, recyclingiem, ekomodą, ekoturystyką, czy odnawialnymi źródłami energii.

 

beECO


A co mówią statystyki?


W ciągu czterech edycji Targów odnotowano 100%  wzrost powierzchni wystawienniczej, 70% wzrost liczby wystawców oraz 130% wzrost liczby odwiedzających.

Program

Organizatorzy Targów są w trakcie tworzenia szczegółowego programu Imprezy, zatem już niedługo poznamy kolejne szczegóły.


V Targi Naturalnej Żywości NATURA FOOD

Nowe Centrum Konferencyjno – Wystawiennicze
Łódź, al. Politechniki 2

Godziny zwiedzania:
12 października 2012:  10:00 - 18:00
13 października 2012:  10:00 - 18:00
14 października 2012:  10:00 - 16:00

www.naturafood.pl


Komentarze

Olga (niezweryfikowany)

Lubię, lubię :) I wybieram się! Daleko nie mam, bo mieszkam w Łodzi, a w zeszłym roku byłam pod wrażeniem wszystkich prezentowanych wspaniałości. I mam wielką nadzieję ponownie nabyć kozią chałwę.

27 kwietnia 2012 - 23:36
Jswm (niezweryfikowany)

Bardzo chętnie tam pojadę. Dzięki za informację.

25 kwietnia 2012 - 08:38

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania