Szukaj

Wyniki konkursu książkowego (Język baklawy.Wspomnienia)

Książkowy konkurs, w którym można było wygrać książkę Diany Abu-Jaber Język baklawy. Wspomnienia dobiegł końca.

Pisaliście o smakach prostych i złożonych. Pisaliście o emocjach, jakie Wam towarzyszyły. Te krótkie opowieści pozwoliły mi na chwilę zasiąść do stołu, przy którym siedzieliście i poczuć w wyobraźni smak, który Wy poczuliście. To była naprawdę wspaniała lektura.
Wszystkie odpowiedzi poruszały do tego stopnia, że zaczęłam zastanawiać się, czy nie wyłonić zwycięzcy/zwyciężczyni na drodze losowania. Jednak udało się, mam więc przyjemność ogłosić, że konkurs wygrała i nagrodę w postaci książki "Język baklawy.Wspomnienia" od Wydawnictwa Czarne otrzymuje:

Malwina

Brzoskwinie pod słodką pierzynką
Krągła brzoskwinia przykryta opaloną bezą, wygląda jak zachodzące słońce. Najpierw odłamujesz kawałek bezy, tak chrupiącej i tak puszystej w środku, że zaczynasz podejrzewać anielską pracą przy produkcji białek, lub ich rękę prowadzącą mikser gdy były ubijane. Następnie czujesz gorący malinowy sos i gdy zamykasz oczy podejrzewając, że być może jest to sen widzisz krągłe maliny uderzające o siebie wśród podmuchu wiatru, a gdy zęby zatapiają w niesamowicie lekkim miąższ, czujesz jak słodki nektar wpływa do twych ust i rozprowadza swoje macki po całym podniebieniu, i kiedy myślisz, że już jesteś w niebie i nic lepszego cię nie spotka wtedy to czujesz ... skórkę, niesamowicie pyszną meszkowatą skórkę tak dobrą i tak idealnie skomponowaną z resztą, że nic innego nie ma znaczenia. To tak straszne i zarazem tak wspaniałe uczucie. Wiesz, że wszystko inne czego kiedykolwiek spróbujesz nie będzie mogą się równać TEMU, ponieważ będzie nijakie, ale to wspaniałe wspomnienie rozmazuje chwile obojętności, na inne potrawy i dziękujesz Bogu, że stworzył takie produkty i takiego kucharza.


Wszystkim serdecznie dziękuję za opisanie najlepszych smaków!


Malwina, skontaktuję się z Tobą poprzez e-mail.

Komentarze

Malwina (niezweryfikowany)

Niesamowite, nie spodziewałam się wygranej. Bardzo dziękuję ! :)
Pozdrawiam :)

03 lipca 2012 - 09:39

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania