Szukaj

IV Międzynarodowy Festiwal Fotografii Kulinarnej 2012

Czwarty raz śledzę w internecie zmagania światowych fotografów, którzy stają do rywalizacji w Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Kulinarnej. Temat niezwykle dla mnie inspirujący i ekscytujący zarazem. Ponad sto prac prezentowanych w kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu stylach i stylizacjach. Prac tak różnorodnych, jak różnorodne jest spojrzenie, obiektyw, wyobraźnia artysty.

Doczekaliśmy się wreszcie tematyki tegorocznej edycji Festiwalu. W roli głównej JAJKO. Cóż to będzie za uczta dla oka zwłaszcza, że tak mocno okrojony tematycznie obiekt wymusi na fotografujących naprawdę wysokie pokłady wyobraźni. Można spodziewać się sporo dynamicznych ujęć, bowiem struktura surowego jajka jest niezwykle plastycznym i fotogenicznym obiektem do zatrzymania w kadrze. Możliwości, jak wiemy, jest wiele. Pozostaje zachować cierpliwość i poczekać do października!

Zdjęcie do plakatu promującego festiwal wykonał Denis Nidos, czołowy na świecie artysta fotografujący w kolorach czarno-białych. Jego prace można obejrzeć m.in. na stronie
denis.nidos.over-blog.com.  Nie bez przyczyny więc tegoroczny plakat zachowany jest właśnie w tonacji Autora. I trzeba przyznać, że jest piękny!

A jak w prezentowały się plakaty z lat ubiegłych? Oto one:


Wraz z plakatami przypomnę Wam tematykę trzech pierwszych edycji:

2009 rok należał do Ryb i owoców morza
2010 - Rośliny: od warzyw, owoców, poprzez kwiaty, nasiona i zioła
2011 - fotografowie przenieśli się na ulicę, aby na zdjęciach uwiecznić Street Food

Edycje 2010 i 2011 opisałam i znajdują się pod tym linkiem ->  Festival International de la Photographie Culinaire. Źródłowa strona www.festivalphotoculinaire.com niestety nie uruchomiła archiwum, poszczególne fotografie konkursowe zastępowane są w październiku każdego roku nowymi, aktualnie startującymi w Festiwalu.

A wracając do Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Kulinarnej 2012 warto wiedzieć, że jak co roku uruchomiona zostanie dodatkowa kategoria - dla amatorów i blogerów kulinarnych. Organizatorzy zapowiadają, że w tym temacie pojawią się wkrótce kolejne informacje.

Jeżeli myślelibyście kiedyś o tym, aby wystartować w tej dodatkowej konkurencji, przedstawiam Wam na zachętę zwycięzców edycji 2010 (Rośliny) i 2011 (Street Food) - Prix des Blogueurs et Amateurs de cuisine


fot. Emilie Guelpa (2010)


fot. Céline Goudenhooft (2011)


Wszystkie informacje o Festiwalu oraz zdjęcia fotografii konkursowych (tegoroczne pojawią się pod koniec października) znajdziecie na stronie
www.festivalphotoculinaire.com.

A może wiecie, czy w Polsce organizowany jest podobny konkurs fotografii kulinarnej? Braliście kiedyś udział w jakimkolwiek konkursie fotograficznym? Napiszcie o swoich doświadczeniach :-)

Komentarze

przepisy.com (niezweryfikowany)

również chętnie dowiedziałbym sie czy istnieją takie konkursy w Polsce. nie żebym był godzien wystartowac, ale chętnie bym popatrzył

01 października 2012 - 11:16
Nat (niezweryfikowany)

Świetna sprawa z takim konkursem. Czekam na tegoroczne prace, bo z tego co zaprezentowane zostało w poprzednich edycjach będzie na co popatrzeć. Zdjęcia wspaniałe!

25 lipca 2012 - 17:08

Dodaj nowy komentarz

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania